loader
banner

Nowa generacja hurtowni danych

Co to jest Data Warehouse?

Nowoczesna hurtownia danych

Data Warehouse to kolejna generacja hurtowni danych w Microsoft Fabric. Jest pierwszą transakcyjną hurtownią danych natywnie obsługującą otwarty format danych, umożliwiając zespołom IT, inżynierom danych i użytkownikom biznesowym płynną współpracę i wydobywanie praktycznych wniosków z posiadanych danych, a wszystko to z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Bezserwerowa infrastruktura

Zamiast udostępniać dedykowane klastry, Data Warehouse w Microsoft Fabric opiera się na w pełni bezserwerowej infrastrukturze obliczeniowej, w której zasoby są udostępniane w milisekundach w miarę napływania żądań. Dzięki temu użytkownicy czerpią korzyści z wydajności zasobów i płacą tylko za to, czego używają.

Pełna integracja

Data Warehouse jest w pełni zintegrowany ze wszystkimi obciążeniami Microsoft Fabric od razu po uruchomieniu. Dzięki temu użytkownicy mogą nadal korzystać z możliwości silnika SQL za pomocą języka T-SQL lub prostego interfejsu użytkownika. Wszystko to w połączeniu z ciągłymi korzyściami płynącymi z ekosystemu SQL.

Zakres możliwości

W jaki sposób Data Warehouse w usłudze Microsoft Fabric może pomóc Twojej firmie?

Microsoft Fabric oferuje centralną hurtownię danych opartą na silniku przetwarzania rozproszonego klasy korporacyjnej, który zapewnia wiodącą w branży wydajność na dużą skalę, eliminując jednocześnie potrzebę konfiguracji i zarządzania. Dzięki łatwemu w użyciu środowisku SaaS, które jest ściśle zintegrowane z Power BI w celu łatwej analizy i raportowania, Warehouse w Microsoft Fabric łączy środowisko data lake i hurtowni w celu znacznego ułatwienia organizacjom inwestowania w ich zasoby analityczne.

 • W pełni zarządzane rozwiązanie SaaS
 • Bezserwerowa infrastruktura obliczeniowa
 • Płynne skalowanie w górę i w dół w zależności od potrzeb
 • Dane mogą być przeszukiwane i łączone krzyżowo bez tworzenia kopii
 • Automatyczne wykrywanie obciążęń
 • Integracja z innymi usługami MF
Synapse Data Warehouse w usłudze Microsoft Fabric
Synapse Data Warehouse w usłudze Microsoft Fabric
Nowa jakość doświadczeń

Data Warehouse - transformacja danych na wyższy poziom

Analityka biznesowa to proces wymagający umiejętności pozyskiwania, przygotowywania i analizowania danych, tworzenia semantyki biznesowej, zastosowania modeli uczenia maszynowego i przygotowywania raportów BI. Wymaga współpracy informatyków, inżynierów danych, analityków biznesowych i analityków danych w całej organizacji. Gdy dane są udostępniane, muszą być zabezpieczane i odpowiednio zarządzane. Data Warehouse ułatwia to dzięki poniższym kluczowym funkcjom.

 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Łatwa obsługa dla deweloperów, jak i programistów obywatelskich
 • Proste pozyskiwanie i przygotowywanie danych
 • Visual Query Editor z funkcjonalnością przeciagnij i upuść
 • Wirtualne magazyny zawierające dane z dowolnego źródła w Fabric
 • Pełna integracja z usługą Power BI w Microsoft Fabric

200 +

zrealizowanych wdrożeń

500 +

zadowolonych klientów

1000 +

opracowanych analiz

10000 +

przeszkolonych Klientów
Przechowywanie danych OneLake

Data Warehouse w usłudze Microsoft Fabric - dlaczego warto korzystać?

Elastyczna i skalowalna infrastruktura

Data Warehouse zapewnia elastyczność i łatwą skalowalność, umożliwiając organizacjom dostosowywanie zasobów do aktualnych potrzeb analitycznych.

Skalowalność i elastyczność w zarządzaniu zasobami

Usługa Microsoft Fabric zapewnia elastyczność w zarządzaniu zasobami, co pozwala na dynamiczne dostosowywanie mocy obliczeniowej i pamięci, w zależności od aktualnych potrzeb projektu, umożliwiając optymalizację kosztów i wydajności.

Bezpieczne i niezawodne przetwarzanie danych

Data Engineering w usłudze Microsoft Fabric gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz niezawodność w ich przetwarzaniu, dzięki zastosowaniu zaawansowanych mechanizmów kontroli dostępu, zapewniając pełne zaufanie do wyników analizy.

Integracja z ekosystemem MS Fabric

Usługa jest bezproblemowo zintegrowana z innymi usługami Fabric, takimi jak Data Engineering, Real Time Analytics czy i Power BI, co ułatwia analizę danych i tworzenie zaawansowanych raportów.

Zaawansowane narzędzia do transformacji i oczyszczania danych

Dzięki bogatemu zestawowi narzędzi w Data Engineering, możliwe jest przeprowadzanie zaawansowanych operacji transformacji i oczyszczania danych, co prowadzi do uzyskania bardziej spójnych i kompletnych danych w procesie analizy.

Wsparcie dla różnych źródeł danych i formatów

Usługa Microsoft Fabric umożliwia łatwe łączenie danych z różnych źródeł i obsługę wielu formatów danych, dzięki czemu organizacje mogą korzystać z pełnej gamy danych, co prowadzi do lepszej i bardziej wszechstronnej analizy.

Zaufali nam

Dołącz do grona firm korzystających z narzędzi Microsoft

Blog

Najnowsze informacje ze świata analizy danych